Powiększanie piersi implanty

PIERSI MAŁE

Ocena rozmiaru i wyglądu piersi jest zawsze subiektywna. Jeśli w ocenie Pacjentki piersi są zbyt małe lub nieproporcjonalne do budowy ciała problem można rozwiązać chirurgicznie.

Powiększenie piersi własnym tłuszczem

Przeszczep własnego tłuszczu np. z okolic ud, pośladków lub brzucha jest doskonałym, bezpiecznym materiałem do powiększenia piersi. W trakcie przeszczepu możemy do każdej piersi podać maksymalnie 150ml tłuszczu. Wstrzyknięcie odpowiednio przygotowanego tłuszczu przeprowadza się za pomocą odpowiednich, cienkich kaniul. Tłuszcz podawany jest do tkanki podskórnej i gruczołu. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Zabieg umożliwia korektę niewielkich asymetrii piersi, wyrównanie zagłębień (np. blizn po wcześniejszych operacjach), niewielkie powiększenie. Jeśli Pacjentka chciałaby uzyskać znaczne powiększenie piersi przy użyciu przeszczepu tłuszczu, zabieg należy powtórzyć. Rekonwalescencja po zabiegu trwa 2-4 tygodnie. Po zabiegu tłuszcz może się częściowo wchłonąć, może również ulec martwicy.

Powiększenie piersi implantami silikonowymi

Augmentacja piersi implantami to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej na całym świecie. Polega na tym,że implanty silikonowe wszczepione pod mięsień, lub częściowo pod mięsień, częściowo pod gruczoł, najrzadziej pod sam gruczoł dają powiększoną objętość piersi i modelują jej kształt. Dostępnych jest wiele różnych typów (kształtów, rozmiarów) implantów, różnych producentów. Od doświadczenia chirurga zależy również prawidłowy dobór implantów dla konkretnej Pacjentki. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, rekonwalescencja po operacji trwa 6-8 tygodni.

Czytaj więcej na www.chirurgplastyczny-krakow.pl

Aquafilling, Macrolane

Zdecydowanie odradzam powiększenie piersi przy użyciu pozornie mało inwazyjnych metod: ostrzyknięcia kwasem hialuronowym lub solą fizjologiczną z dodatkiem produktu stabilizującego. Są to procedury niezalecane przez radiologów, ultrasonografistów i przez chirurgów. Zabieg nigdy nie gwarantuje równomiernego rozprowadzenia preparatu, wchłanianie się substancji wstrzykiwanych do piersi również przebiega w sposób trudny do przewidzenia. Obraz USG i w mammografii piersi po zabiegu ostrzyknięcia wymienionymi wyżej produktami jest bardzo trudny do interpretacji, często niemożliwa jest precyzyjna diagnostyka. Możliwości chirurgicznej korekty zdeformowanych po zabiegu aquafilling piersi są utrudnione, ze względu na nieprzewidywalne zniszczenia tkanek piersi.

Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami!

FreshMail.pl