Dlaczego przed operacją plastyczną piersi trzeba wykonać badania obrazowe?

Planując operację plastyczną piersi konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Jednym z etapów przed zabiegiem jest wykonanie badań obrazowych piersi: u każdej Pacjentki wymagam aktualnego (o 6 miesięcy) badania USG piersi, a u Pań po 40. roku życia dodatkowo aktualnej mammografii.

Badania obrazowe mają na celu wykrycie wczesnych, bezobjawowych zmian w piersiach: guzów, torbieli. Zabieg plastyczny ma poprawić wygląd  piersi, podnieść nasz komfort życia, dlatego tak istotne jest aby się odbył bezpiecznie dla naszego zdrowia. Dużym problemem może być wykrycie guza piersi u Pacjentki, która nie wykonała uprzednio badań, dopiero na stole operacyjnym lub w krótkim czasie po operacji plastycznej. Wtedy konieczna jest zmiana planu operacji.

W Centrum Medycznym Dbaj o Piersi w Krakowie osobiście badam moje Pacjentki. Wykonuję badanie USG piersi przed operacją, monitoruję również zdrowie moich Pacjentek wiele lat po zabiegach operacyjnych. Mam doświadczenie w ocenie piersi po operacji powiększenia implantami, po zmniejszeniu piersi, po zabiegach onkoplastycznych.

dr n.med. Joanna Jędrys