Jak zregenerować skórę po zimie?

Czujesz, że Twoja skóra po zimie jest zmęczona, odwodniona i podrażniona? Warto o nią zadbać, dobrze nawodnić. W Centrum Medycznym Dbaj o Piersi dr Joanna Jędrys, specjalista chirurgii plastycznej, wykonuje szereg zabiegów medycyny estetycznej, m.in. mezoterapię igłową, dermapen.

Jak zadbać o skórę? Polecamy serię kilku (min. 3) zabiegów z osoczem bogatopłytkowym. Zabieg jest bezpieczny, polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi od  Pacjenta, natychmiastowo się tą krew wiruje i bardzo cienką igiełką wstrzykuje samo osocze w zmęczoną skórę (zabieg można robić na dowolną okolicę ciała). Osocze zawiera czynniki wzrostu, regenerujące, pobudzające fibroblasty w naszej skórze do produkcji kolagenu. Zabieg pobudza proce odnowy, która wymaga zwykle kilku tygodni, żeby Pacjent zauważył efekty. Skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna.

Jak działa mezoterapia z nieusieciowanym kwasem hialuronowym? To zabieg, który daje efekty od razu. Skóra staje się dobrze nawodniona. Warto powtórzyć zabieg kilka razy dla utrzymania na długo dobrego efektu.